Електростимуляція після поранення

Лікування невриту малогомілкового нерва

Військовослужбовець ЗСУ, молодший сержант контрактної служби 1981 року народження виконував військовий обов’язок в зоні АТО (Красногорівка). Під час чергового виконання завдання втратив пильність, не помітив свіжої мінної розтяжки на звичному маршруті. Отримав поранення на протипіхотній міні.

Діагноз: Постравматична (вогнепальна) невропатія правого малогомілкового нерва з розвитком вираженого парезу розгиначів правої ступні. Контрактура гомілковоступневого суглобу внаслідок ушивання ахілового сухожилля.

Скарги на відсутність чуття в пальцях правої ступні, відсутність рухів в пальцях і правому гомілковоступневому суглобі, набряк нижньої кінцівки.

Травма

При огляді хворого на нижніх кінцівках множинні сліди осколкових поранень, рубці після ушивання ран. Проведено рентгенологічне обстеження правого гомілковоступневого суглобу: в м’яких тканинах задньої поверхні гомілки спостерігаються множинні дрібні металеві уламки та великий уламок в проекції п’яткової кістки. Проводилось лікування у військовому госпіталі: режим, дієта, лікувальна фізкультура, кінезотерапія, яка не привела до позитивних результатів. Хворий звернувся в медичний центр «Родовід» до лікаря- фізіотерапевта. Після огляду було призначене комплексне фізіотерапевтичне лікування:

  • електрофорез йоду на нижню кінцівку з метою ліквідації набряку. Після п’ятої процедури набряк зменшився;

  • магнітотерапію на гомілковоступневий суглоб з метою покращення кровообігу;

  • електростимуляція правого малогомілкового нерва для відновлення його функції.

Після шостої процедури появилось тепло і чуття в пальцях. Згодом, в процесі лікування, повністю відновилась чутливість пальців ступні, появились активні рухи в пальцях. Хворий пересувався без сторонньої допомоги. Курс лікування тривав 14 днів. На час виписки турбують періодичні болі в п’ятковій ділянці при тривалій ходьбі із - за металевого уламка. В результаті комплексного лікування поранений отримав спеціалізовану медичну допомогу.

Електростимуляція є дієвим і альтернативним методом лікування захворювань і травм периферичних нервів.

Звертайтесь на здоров’я. Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060