Біль в попереку

Радикуліт – захворювання периферичної нервової системи, в основі якого лежить ураження нервових корінців.

Ця хвороба виникає частіше при остеохондрозі, рідше, як наслідок нейроінфекції, грипу, бруцельозу, запальних процесів навколишніх тканин. Остеохондроз – дистрофічний процес, який виникає в результаті порушення нейрофізіологічних, нейроендокринних процесів старіння, внаслідок зношування хребта під впливом травм. Частіше уражається поперековий відділ хребта. В міжхребцевому диску висихає пульпозне ядро і тріскає фіброзне кільце. Пульпозна тканина при цьому переміщається, вклинюється в тріщини кільця, втрачаючи своє центральне місце. Остеохондроз розвивається повільно. Доказаний чіткий взаємозв’язок між дистрофічними дегеративними змінами в хребті і рівнем його кровопостачання. Із розвитком атеросклерозу в черевній аорті зменшується площа просвіту поперекової і серединної артерій хребта, що призводить до збільшення дегенерації диску. Провокуючими факторами в розвитку захворювання є підняття вантажів, падіння, вимушене незручне положення, різкі ривкові рухи.

Ознаки радикуліту:

  1. люмбаго (гострі болі в попереку)
  2. люмбалгія (підгострі болі в попереку, тривалі, з періодичними загостреннями)
  3. люмбагоішалгії ( болі в попереку і по задній поверхні ноги)
  4. попереково – крижовий радикуліт (болі в попереку і в нозі, які відповідають зоні уражених корінців)
  5. радикулоішемії, радикуломієлоішемії.

Виділяють чотири стадії хвороби. При гострій стадії – різко виражений больовий синдром, хворий не працездатний , обслуговувати себе не може, рухи в поперековому відділі хребта обмежені, виражені вегетативні реакції. В підгострій стадії – больовий синдром зберігається, хворий не працездатний, обмежений в самообслуговуванні. При неповній ремісії – хворого турбують постійні болі в попереку і в ногах, які посилюються при активних і пасивних рухах, обмежена рухливість хребта. В стадії ремісії – працездатність збережена, симптом Ласега слабо виражений, біль відсутній.

Лікування радикулітів є складним.

Лікар підбирає комплекс лікувальних засобів для кожного хворого. Сюди входять медикаментозні, ортопедичні, фізіотерапевтичні засоби, хірургічне втручання. Безпечними і дієвими є фізіотерапевтичні методи, серед яких ударно–хвильова терапія, що має протизапальну, розсмоктуючу, знеболючу, протинабрякову дію.

Ударно–хвильова терапія.

Ударно-хвильова терапія – доведений і дієвий метод лікування захворювань хребта, які супроводжуються болями в поперековому, грудному, шийному відділах. Застосування ударно–хвильової терапії зумовлене стимулюючим впливом на регенеративні процеси не тільки на пошкоджений диск, але і на уражений нерв, швидкість проведення збудження по ньому. Процедури проводять через 5 днів. Тривалість 10 хвилин. На курс лікування потрібно 7 - 9 процедур.

Ми використовуємо комплекс фізіотерапевтичних процедур: електрофорез протибольових препаратів, лазер, магнітотерапію в поєднанні з ударно – хвильовою терапією у Львові в Медичному центрі Родовід