Періартрити, лікування

Сучасний метод консервативного лікування періартритів.

Періартрит - це захворювання суглобової капсули і навколишніх тканин суглоба без ознак артриту.

Виникає періартрит в результаті дегенерації тканин хряща від порушення кровопостачання з послідуючим розвитком реактивного запалення. Причинами виникнення таких змін можуть бути хронічні або професійні травми. Періартритом можуть уражатися різні суглоби. Розрізняють: плече-лопатковий періартрит; періартрит ліктьового суглобу; періартрит променево-зап’ясного суглобу; періартрит кульшового суглобу; періартрит колінного суглобу.

cуглоб

Ознаки всіх періартритів подібні: болі в ділянці суглобу, які посилюються при активних рухах, болючість при пальпації в місці прикріплення сухожилка до кістки, можлива місцева припухлість. Найчастіше зустрічається плече-лопатковий періартрит. За останні 20 років періартрит спостерігається в молодому (спортсмени) і в середньому віці. В медичний центр «Родовід» звернулася пацієнтка у віці 41 рік зі скаргами на пекучі болі в правому плечовому суглобі і також в кисті. Болі посилювалися при піднятті і відведенні кінцівки догори і в сторони, а також при спробі завести руку за спину. Під час огляду спостерігалася гіпотрофія м’язів і їх рихлість, зменшення чутливості по корінцевому типу в правій кінцівці. При рентгенологічному дослідженні змін в кістках не виявлено. Аналізи крові, сечі в межах норми. Встановлений діагноз: плече-лопатковий періартрит. Страждає протягом останніх трьох років. Зверталася до травматолога. Приймала новокаїнові блокади, ін’єкції гідрокортизону в плечовий суглоб, знеболюючі і протизапальні засоби. Позитивний ефект від лікування був короткочасний. Пацієнтці запропоноване комплексне фізіотерапевтичне лікування.

Проведено лікування:
  • біфорез новокаїну і гідрокортизону сукцинату на ділянку плечового суглобу поперечно, розмір прокладок 200 см², тривалість процедури 25 хвилин, на курс лікування 5 процедур, через день;

  • ударно-хвильову терапію на шийно-грудний відділ хребта та на правий плечовий суглоб. Процедури проводилися один раз в п’ять днів, на курс лікування сім процедур;

  • лікувальні вправи по щадній методиці.

На четвертий сеанс лікування пацієнтка відчула значне покращення: болі припинилися, об’єм рухів збільшився. В кінці курсу лікування наступило одужання. Знаходиться під диспансерним спостереженням. Протягом шести місяців ознаки хвороби відсутні. Висновок: поєднання фізіотерапевтичних методів лікування з лікувальною фізкультурою дає швидкий і стійкий ефект. Бережіть своє здоров’я, вчасно звертайтеся до спеціаліста.

Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060