Лікування рубців шкіри

Лікування рубців шкіри методом ударно–хвильової терапії.

Після травм, порізів, операцій залишаються рубці на шкірі, які з часом можуть розсмоктуватися. Цей процес проходить чотири стадії загоєння: епітелізацію, набухання, ущільнення, розм’якшення тканин. В результаті рубці зменшуються, нівелюються на фоні навколишньої шкіри. Як правило, такі шрами не турбують хворого і не потребують лікування (окрім косметичного). Інший сценарій розвитку - утворення келоїду, коли процес розм’якшення тканин зупиняється. Природа келоїдного рубця до цього часу не вивчена. Цитологічні дослідження демонструють спонтанне розростання грубої сполучної тканини, в якій дуже мало капілярів і великих плазматичних клітин. Лікування келоїдних рубців складне, потребує професійних знань. Лікар має підібрати засоби місцевого впливу, мазі, суспензії, гелі, приєднати фізіотерапію на шкіру місцево, на сегментарні ділянки і на вегетативну нервову систему. Такий комплекс відповідає європейському стандарту.

Фізіотерапевтичні методи

Починають з лікарського електрофорезу. Для цього використовують медикаменти: лідазу, йод, гідрокортизон, каріпаїн, карипазин. Тривалість процедури електрофорезу 20 хвилин. На курс лікування потрібно до 30 процедур. З метою підвищення ефективності електрофорезу призначають ультразвук самостійно або у вигляді фонофорезу гідрокортизону, ударно–хвильову терапію. Ультразвук сприяє розрихленню і розсмоктуванню келоїдного рубця.

Ударно–хвильова терапія.

Ударно - хвильова терапія базується на впливі акустичних хвиль високої інтенсивності на келоїдні рубці. Акустичні хвилі з заданою частотою викликають механічне напруження в зоні контакту і, як більярдні кульки, прямують до вогнища ураження, руйнують патологічні утворення, розпушують фіброзні вогнища, сприяють оновленню капілярів, покращують місцевий кровообіг. Результат цієї дії: розсмоктування патологічних фрагментів, проростання нових судин для живлення в проблемну ділянку, зменшення больового синдрому, відновлення функції. Процедури проводять один раз в три дні або через п’ять днів. Тривалість ударно–хвильової терапії 10-15 хвилин. На курс лікування потрібно 7-9 процедур. Діадинамотерапія усуває свербіж і робить рубець м’яким. Подвійний локальний електрод розміщують на рубці і впливають струмом довгого періоду протягом 10 хвилин. Потім електрод розташовують на ділянку симпатичних вузлів того сегменту, який відповідає локалізації келоїду, і впливають двохтактним неперервним струмом на протязі двох хвилин. Через 5–6 процедур роблять перерву на 7-10 днів і знову повторюють. Хороший позитивний вплив на рубці має лазеротерапія.

Лікування можна пройти у Львові в Медичному центр Родовід