Вальгусна деформація великого пальця ступні

Поперечна плоскостопість.

Ці захворювання найбільше зустрічаються у жінок середнього і похилого віку.

Причини виникнення.

Поперечна плоскостопість виникає внаслідок ослаблення функції міжкісткових м’язів та м’язу, який відводить перший палець ступні. В результаті цього розтягуються міжкісткові і круглі м’язи ступні, що супроводжується болями, утворення мозолів між головками плюснових кісток 2-го і 4-го пальців. До причин вальгусної деформації можна віднести: спадковість, надлишкова вага, носіння вузького взуття на високих підборах, довготривале перебування в стоячому положенні.

Клініка.

Появляється набряк тильної поверхні переднього відділу ступні, його болючість при пальпації, гіперстезія. В морфологічній картині спостерігається фіброзне потовщення і дегенерація пальцевих нервів, зменшується потік крові в мілких артеріальних судинах. Поперечна плоскостопість супроводжується розплющенням переднього відділу. Як наслідок, великий палець відхиляється назовні, а 1-ша плюснева кістка випинається до середини. Хода таким хворим причиняє багато страждань, вони не можуть користуватися звичайним взуттям. Це захворювання має назву - вальгусна деформація великого пальця ступні.

Лікування.

Завдання фізіотерапії знеболити, покращити кровообіг і трофіку тканин ступні і гомілки, усунути вальгусну установку п’яткової кістки, укріпити нервово – м’язевий і зв’язковий апарати ступні, особливо м’язів, які підтримують підошвенне склепіння. Для цього рекомендовано: зменшити статичне навантаження, вагу, використання спеціальних супінаторів.

  • діодинамотерапія ступні поперечно. Струм двохтактний, хвильовий - 2 хвилини, потім короткий період - 8 хвилин На курс лікування 10 -15 процедур.
  • електростимуляція м’язів стегна – великий стегновий і довгий стегновий.
  • щоденні ніжні ванни (температура води 37 – 38 град). Тривалість 15-20 хвилин, 1-2 рази в день.
  • масаж і самомасаж ступнів і гомілок протягом 2 місяців.
  • лікувальна фізкультура для укріплення м’язів з метою посилення супінації заднього відділу ступні і ротація гомілки назовні, спорт (лижі, велосипед, плавання стилем кріль).
  • ударно – хвильова терапія – один із самих сучасних методів лікування вальгусної деформації 1-ї і 2-ї степені. Після застосування ударно – хвильової терапії відмічаються : зменшення болі і набряку, запалення суглобу. Зменшується «кісточка» плюснової кістки. Покращується хода.

Комплексне лікування вальгусної деформації першого пальця ступні: електростимуляція, лікувальна фізкультура, ударно – хвильова терапія дає позитивний результат в 90% випадків.

УХТ – це вплив акустичними імпульсами з частотою 1 -15 Гц. Проникаючи в тканини, хвилі посилюють в декілька разів мікроциркуляцію крові, покращують обмін речовин, руйнують і сприяють виведенню солей кальцію. В результаті тканини ступні та гомілки омолоджуються і повертаються до свого первинного стану. Для закріплення ефекту рекомендовано використовувати спеціальний бандаж – шину.

Лікування можна пройти у Львові в медичному центрі «Родовід» на вул. Лемківська, 26