Лікування остеартрозу

Деформуючий артроз кульшового суглоба. Фізіотерапевтичне лікування першої стадії.

Остеоартроз – незапальне руйнування хряща та патологічне розростання кісткової тканини, які наступають від порушення кровопостачання і живлення суглобу.

Порушення живлення хряща зменшує його еластичність, збільшує його крихкість, сприяє утворенню мікроскопічних тріщин, в які проникають елементи синовіальної рідини. Так розвиваються синовііти, виникає біль. Розростання кісткової тканини приводить до зміни конфігурації суглобової поверхні та викликає її деформацію. Страждає функція суглобу. Хвороба розвивається поступово. Розрізняють три стадії розвитку деформуючого артрозу.

артроз

Перша стадія – незначні обмеження рухливості в суглобі, можливі болі, які є першим сигналом звернення до лікаря. На рентгенограмі може простежуватися помірне звуження суглобової щілини, ущільнення суміжних суглобових поверхонь. З метою зупинення прогресування хвороби на першій стадії успішно використовуються фізіотерапевтичні методи. Частіше хвороба розвивається від несприятливих умов життєдіяльності. Це - переохолодження, надмірна вага, довготривала статична робота, плоскостопість, не виключається спадковий фактор. Хребет дуже вразливий на зовнішні і внутрішні чинники впливу. В повсякденному житті ми не звертаємо увагу на свою поставу, одяг, взуття.

А даремно. З практики. Пацієнт 35 років, львів’янин, основна робота статична, більшість часу проводить на ногах в прохолодному приміщенні, страждає поперечною плоскостопістю, має надмірну вагу, тривалий час не звертав уваги на зміни у своєму здоров’ї. За порадою родича звернувся в січні в медичний центр «Родовід». Скарги при зверненні до лікаря: болі в правому кульшовому суглобі під час навантаження і при рухах, болі в ступнях в кінці робочого дня, ранкову скованість. Обстежений: загальний аналіз крові, сечі в межах норми. Біохімічні показники крові – незначне підвищення холестерину. На рентгенограмі помірне звуження суглобової щілини в правому кульшовому суглобі з видовженням зовнішнього краю суглобової поверхні, початкові остеофіти.

Встановлений діагноз: Деформуючий остеоартроз правого кульшового суглоба першої стадії, поперечна плоскостопість обох ступнів.
Призначене лікування:

*глюкозамін-сульфат, хондроїтин-сульфат по 2 таблетки щоденно, носіння ортопедичних устілок, лікувальна гімнастика.

• електрофорез кальцію на правий кульшовий суглоб через день-15 процедур.

• електростимуляція сідничних і стегнових м’язів через день - 15 процедур.

• ударно-хвильова терапія на ступні, на курс лікування 7 процедур.

• ударно-хвильова терапія на правий кульшовий суглоб і поперек, на курс лікування 7 процедур.

В процесі лікування болі в ступнях і правому кульшовому суглобі зникли. Рухливість в кульшових суглобах вільна, в повному об’ємі, не болюча. Пацієнт записався на диспансерне спостереження і лікування в медичному центрі «Родовід». Висновок. Поєднання фізіотерапевтичних факторів, лікувальної фізкультури дає позитивний результат на перших стадіях хвороби. Шляхом покращення живлення суглобу можна зупинити прогресування хвороби. Вчасно звертайтеся, ми допоможемо. Медичний центр Родовід.

Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

Долонний фасціальний фіброматоз

Фізіотерапевтичні чинники лікування контрактури.

На початку лютого в медичний центр «Родовід» звернувся пацієнт 44 роки, львів’янин, зі скаргами на ущільнення у вигляді вузлика на долоні лівої кисті, яке супроводжувалося болями. Зі слів хворого, перші ознаки захворювання виникли біля двох років назад у вигляді невеликого ущільнення над третім пальцем лівої долоні. Не придавав цьому факту значення і до лікаря не звертався. В кінці минулого року виникли болі і незручність при фізичній роботі. В січні зустрів свого знайомого, у якого залишилися нерухомість пальців після оперативного втручання з приводу контрактури Дюпіітрена. В Інтернеті розшукав альтернативний метод лікування і звернувся до фізіотерапевта. При огляді шкіра звичайного кольору, над третім пальцем лівої долоні ущільнений тяж сухожилка з округлим потовщенням, який заважає згинати пальці, по краях тяжу шкіра втягнута у вигляді лійки на незначному протязі долоні. Болючість при згинанні пальців і пальпації.

Дюпіїтрена

Діагноз: контрактура Дюпіітрена лівої долоні першого ступеня.

Призначене фізіотерапевтичне лікування

 • місцево втирати гель фенкарон, щоденно, теплові процедури перед електропроцедурами.

 • електрофорез йоду на ділянку долоні щоденно, 14 процедур,

 • діодинамофорез фенкарон на долоню, 12 процедур,

 • лазеротерапія на долоню і сегментарні ділянки, 10 процедур,

 • ударно-хвильову терапію на сухожилок третього пальця лівої долоні і на сегментарну ділянку, через 5 днів 8 процедур.

В процесі лікування на 12-й день рухливість сухожилку в ложе відновилась, тяж розм’якнув, болі не спостерігалися. Лікування тривало шість тижнів і завершилося інволюцією вузлика на сухожилку. Хворому призначена підтримувальна терапія. Висновок. Комплекс фізіотерапевтичних чинників зупиняє розвиток контрактури. Вчасно розпочате консервативне фізіотерапевтичне лікування дає можливість уникнути хірургічного втручання. Бережіть своє здоров’я, вчасно звертайтеся до спеціаліста.

Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

Електростимуляція після поранення

Лікування невриту малогомілкового нерва

Військовослужбовець ЗСУ, молодший сержант контрактної служби 1981 року народження виконував військовий обов’язок в зоні АТО (Красногорівка). Під час чергового виконання завдання втратив пильність, не помітив свіжої мінної розтяжки на звичному маршруті. Отримав поранення на протипіхотній міні.

Діагноз: Постравматична (вогнепальна) невропатія правого малогомілкового нерва з розвитком вираженого парезу розгиначів правої ступні. Контрактура гомілковоступневого суглобу внаслідок ушивання ахілового сухожилля.

Скарги на відсутність чуття в пальцях правої ступні, відсутність рухів в пальцях і правому гомілковоступневому суглобі, набряк нижньої кінцівки.

Травма

При огляді хворого на нижніх кінцівках множинні сліди осколкових поранень, рубці після ушивання ран. Проведено рентгенологічне обстеження правого гомілковоступневого суглобу: в м’яких тканинах задньої поверхні гомілки спостерігаються множинні дрібні металеві уламки та великий уламок в проекції п’яткової кістки. Проводилось лікування у військовому госпіталі: режим, дієта, лікувальна фізкультура, кінезотерапія, яка не привела до позитивних результатів. Хворий звернувся в медичний центр «Родовід» до лікаря- фізіотерапевта. Після огляду було призначене комплексне фізіотерапевтичне лікування:

 • електрофорез йоду на нижню кінцівку з метою ліквідації набряку. Після п’ятої процедури набряк зменшився;

 • магнітотерапію на гомілковоступневий суглоб з метою покращення кровообігу;

 • електростимуляція правого малогомілкового нерва для відновлення його функції.

Після шостої процедури появилось тепло і чуття в пальцях. Згодом, в процесі лікування, повністю відновилась чутливість пальців ступні, появились активні рухи в пальцях. Хворий пересувався без сторонньої допомоги. Курс лікування тривав 14 днів. На час виписки турбують періодичні болі в п’ятковій ділянці при тривалій ходьбі із - за металевого уламка. В результаті комплексного лікування поранений отримав спеціалізовану медичну допомогу.

Електростимуляція є дієвим і альтернативним методом лікування захворювань і травм периферичних нервів.

Звертайтесь на здоров’я. Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

Медсестринська опіка. Кому довірити хворого родича?

Питання, на які є відповіді.

Тема реформування медичної галузі в усіх на слуху. Активно обговорюються цілий ряд змін, які проте стосуються лише первинної ланки надання допомоги пацієнтам. Та навіть серед цього кола питань ніяк не озвучується доля важко хворих, які внаслідок перенесеної або тривалої хвороби стають інвалідами. Ці люди приречені бути вдома, а не в спеціалізованому закладі, яких практично нема. Вони позбавлені, хоча безумовно – потребують, кваліфікованої медичної допомоги і підтримки. А весь тягар по догляду і навіть лікуванню фактично лягає на плечі близьких родичів. Нерідко доводиться звертатись за допомогою до сторонніх людей. І тоді виникає логічне питання, а кому можна довірити свого батька, маму, сестру, брата чи дитину? Розглянемо кілька можливих сценаріїв. Найімовірніше пошук опікуна або доглядальниці – медика ведеться серед знайомих, особливо тих, хто працює в медичному закладі. Враховуючи невисоку оплату праці в медицині, охочі можуть знайтись. Та чи матимуть вони належну кваліфікацію для забезпечення адекватного догляду, а тим паче – для здійснення специфічних медичних маніпуляцій? Сумнівно! І при цьому – жодної відповідальності. Немалі ризики і у випадку пошуку доглядальниці не медика (знайома сусідка і т.д.). Своїми діями навіть найкраща людина, але не професіонал, може мимовільно нашкодити. А що пропонує нам інтернет – мережа? Небагато, але пропозиції про надання послуг по догляду все ж є. Проте в усіх випадках відсутній один дуже суттєвий момент – робота медсестри не контролюється лікарем. А насправді ці медики повинні працювати разом: лікар спостерігати за станом пацієнта, корегувати призначення, а медсестра чітко їх виконувати, в тому числі – і що стосується догляду (рухова активність, обробка ран, специфічна гігієна і т.д.). Тільки така взаємодія може забезпечити належні результати. Не кажучи вже про можливості реабілітації, які дуже часто виявляються ефективними. Тобто оптимально, коли з важко хворим пацієнтом працюють разом лікар, медсестра, реабілітолог.

Саме таку допомогу можна отримати в медичному центрі ”Родовід”. Історія виникнення цього лікувального підрозділу тісно пов’язана з потребами дорослих та дітей в якісному, комфортному, швидкому медичному обслуговуванні. Кваліфіковані фахівці надають медичну допомогу цілодобово. До лікарів медичного центру «Родовід» можна звернутись телефоном за безкоштовною консультацією у разі виникнення необхідності лікування та догляду за важко хворим. Після визначення зручного часу лікар приїде до Вас додому для оцінки стану пацієнта, обумовлення об’єму необхідної допомоги, а в подальшому – проконтролює виконання запланованої програми догляду та реабілітації. При цьому взаємостосунки, а відповідно головне – взаємна відповідальність, завжди будуть знаходитись в межах правового поля. А це тільки додає впевненості і бажання співпрацювати як пацієнту, так і лікарю.

Звертайтесь на здоров’я. Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

Фізіотерапія хронічних бронхітів

Хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів.

Хронічний бронхіт - дифузне, що прогресує, ураження бронхіального дерева, зв’язане з тривалим подразненням повітряних шляхів шкідливими агентами. Від тривалого подразнення бронхіального дерева наступає збільшення бронхіальних залоз, збільшується в’язкість харкотиння, порушується дренажна функція бронхів, приєднується бронхіальна інфекція, розвивається хвороба.

Класифікація:

*простий хронічний бронхіт, *слизово- гнійний бронхіт, *змішаний простий та слизово- гнійний бронхіт, *неуточнений хронічний бронхіт. Протікання та ознаки. Першою ознакою хронічного бронхіту є ранковий кашель. З часом виникає задишка. Загострення виникає в періоди холодної погоди: тоді посилюється кашель і задишка, збільшується кількість харкотиння, наступає швидка втомлюваність, пітливість в нічний час. Для уточнення діагнозу проводять бронхоскопію, рентгенографію.

Фізіотерапевтичне лікування.

Завдання фізіотерапії: підвищити тонус і реактивність організму; перевести пасивну гіперемію в активну, підвищити кровообіг і живлення тканин в зоні бронхіального дерева, сприяти виділенню харкотиння, покращити дихання. Поряд з медикаментозним лікуванням в період загострення (антибіотики, муколітики, відхаркуючі, бронхоспазмолітики) призначають фізіотерапію.

 • Ультрафіолетове опромінення грудної клітки полями, 3-4 біодози через два дні.

 • Ультразвук на ділянку грудної клітини, тривалість процедури 10-12 хвилин, процедури проводять щоденно або через день.

 • Ударно-хвильову терапію на сегментарну рефлекторну ділянку, процедури проводять один раз в п’ять днів, на курс лікування 5 процедур.

 • Електрофорез йоду, хлористого кальцію, еуфіліну на грудну клітину або по Вермелю.

 • Електрофорез пелоїдів на міжлопаткову ділянку грудної клітини, щоденно, на курс лікування 15 процедур.

 • Магнітотерапію на між лопаткову ділянку, тривалість процедури 20 хвилин, на курс лікування 20 процедур.

 • Інгаляції фітонцидів, мінеральної води, дексану, флуімуцилу, тривалість процедури 7 хвилин, на курс лікування 5 процедур.

 • Масаж грудної клітини і спини, тривалість процедури 15 хвилин, щоденно, 10 процедур.

 • Лікувальну і дихальну гімнастику, щоденно.

Звертайтесь на здоров’я. Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060