Періартрити, лікування

Сучасний метод консервативного лікування періартритів.

Періартрит - це захворювання суглобової капсули і навколишніх тканин суглоба без ознак артриту.

Виникає періартрит в результаті дегенерації тканин хряща від порушення кровопостачання з послідуючим розвитком реактивного запалення. Причинами виникнення таких змін можуть бути хронічні або професійні травми. Періартритом можуть уражатися різні суглоби. Розрізняють: плече-лопатковий періартрит; періартрит ліктьового суглобу; періартрит променево-зап’ясного суглобу; періартрит кульшового суглобу; періартрит колінного суглобу.

cуглоб

Ознаки всіх періартритів подібні: болі в ділянці суглобу, які посилюються при активних рухах, болючість при пальпації в місці прикріплення сухожилка до кістки, можлива місцева припухлість. Найчастіше зустрічається плече-лопатковий періартрит. За останні 20 років періартрит спостерігається в молодому (спортсмени) і в середньому віці. В медичний центр «Родовід» звернулася пацієнтка у віці 41 рік зі скаргами на пекучі болі в правому плечовому суглобі і також в кисті. Болі посилювалися при піднятті і відведенні кінцівки догори і в сторони, а також при спробі завести руку за спину. Під час огляду спостерігалася гіпотрофія м’язів і їх рихлість, зменшення чутливості по корінцевому типу в правій кінцівці. При рентгенологічному дослідженні змін в кістках не виявлено. Аналізи крові, сечі в межах норми. Встановлений діагноз: плече-лопатковий періартрит. Страждає протягом останніх трьох років. Зверталася до травматолога. Приймала новокаїнові блокади, ін’єкції гідрокортизону в плечовий суглоб, знеболюючі і протизапальні засоби. Позитивний ефект від лікування був короткочасний. Пацієнтці запропоноване комплексне фізіотерапевтичне лікування.

Проведено лікування:
 • біфорез новокаїну і гідрокортизону сукцинату на ділянку плечового суглобу поперечно, розмір прокладок 200 см², тривалість процедури 25 хвилин, на курс лікування 5 процедур, через день;

 • ударно-хвильову терапію на шийно-грудний відділ хребта та на правий плечовий суглоб. Процедури проводилися один раз в п’ять днів, на курс лікування сім процедур;

 • лікувальні вправи по щадній методиці.

На четвертий сеанс лікування пацієнтка відчула значне покращення: болі припинилися, об’єм рухів збільшився. В кінці курсу лікування наступило одужання. Знаходиться під диспансерним спостереженням. Протягом шести місяців ознаки хвороби відсутні. Висновок: поєднання фізіотерапевтичних методів лікування з лікувальною фізкультурою дає швидкий і стійкий ефект. Бережіть своє здоров’я, вчасно звертайтеся до спеціаліста.

Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

Гострі стани. Їхати чи не їхати в лікарню?

Питання, на які є відповіді.

Хвороба в більшості випадків починається зненацька, а симптоми при цьому можуть дошкуляти настільки, що доводиться вирішувати: куди і до кого звернутись за допомогою? Варіантів є декілька. Дуже часто пацієнт йде в аптеку за порадою до провізора або фармацевта. Такі консультації можуть мати досить неприємні наслідки, адже спеціаліст аптеки не є лікарем і не має відповідної кваліфікації для медичних призначень. Можна звернутись безпосередньо в приймальне відділення лікарні. Проте там будуть вимагати скерування. І це безперечно правильно. Тому найбільш обґрунтовано звернутись до сімейного лікаря. Але ж не завжди це звернення вдається реалізувати оперативно: телефон лікаря з об’єктивних причин може бути вимкненим, вільні талони на запис відсутні, та й зрештою час прийому поточного дня уже завершений, а додому до пацієнта лікар прийти не може. І тут на допомогу прийде сімейний лікар медичного центру “Родовід”.

Медичний центр ”Родовід”– це якраз саме той заклад медицини, який справді допоможе вирішити питання “гострих станів. Історія виникнення цього лікувального підрозділу тісно пов’язана з потребами дорослих та дітей в якісному, комфортному, швидкому медичному обслуговуванні. Кваліфіковані фахівці надають медичну допомогу цілодобово. До лікарів медичного центру ”Родовід” можна звернутись телефоном за безкоштовною консультацією у разі виникнення “гострих” станів, пов’язаних з раптовим погіршенням здоров’я. Після обговорення “проблеми” та визначення зручного часу лікар приїде до Вас додому для встановлення діагнозу та призначення лікування, проконтролює процес одужування. За наявності обґрунтованих показів – скерує в лікарню. При цьому взаємостосунки, а відповідно головне – взаємна відповідальність, завжди будуть знаходитись в межах правового поля. А це тільки додає впевненості і бажання співпрацювати як пацієнту, так і лікарю.

Звертайтесь на здоров’я. Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

З повагою,

Лікування остеартрозу

Деформуючий артроз кульшового суглоба. Фізіотерапевтичне лікування першої стадії.

Остеоартроз – незапальне руйнування хряща та патологічне розростання кісткової тканини, які наступають від порушення кровопостачання і живлення суглобу.

Порушення живлення хряща зменшує його еластичність, збільшує його крихкість, сприяє утворенню мікроскопічних тріщин, в які проникають елементи синовіальної рідини. Так розвиваються синовііти, виникає біль. Розростання кісткової тканини приводить до зміни конфігурації суглобової поверхні та викликає її деформацію. Страждає функція суглобу. Хвороба розвивається поступово. Розрізняють три стадії розвитку деформуючого артрозу.

артроз

Перша стадія – незначні обмеження рухливості в суглобі, можливі болі, які є першим сигналом звернення до лікаря. На рентгенограмі може простежуватися помірне звуження суглобової щілини, ущільнення суміжних суглобових поверхонь. З метою зупинення прогресування хвороби на першій стадії успішно використовуються фізіотерапевтичні методи. Частіше хвороба розвивається від несприятливих умов життєдіяльності. Це - переохолодження, надмірна вага, довготривала статична робота, плоскостопість, не виключається спадковий фактор. Хребет дуже вразливий на зовнішні і внутрішні чинники впливу. В повсякденному житті ми не звертаємо увагу на свою поставу, одяг, взуття.

А даремно. З практики. Пацієнт 35 років, львів’янин, основна робота статична, більшість часу проводить на ногах в прохолодному приміщенні, страждає поперечною плоскостопістю, має надмірну вагу, тривалий час не звертав уваги на зміни у своєму здоров’ї. За порадою родича звернувся в січні в медичний центр «Родовід». Скарги при зверненні до лікаря: болі в правому кульшовому суглобі під час навантаження і при рухах, болі в ступнях в кінці робочого дня, ранкову скованість. Обстежений: загальний аналіз крові, сечі в межах норми. Біохімічні показники крові – незначне підвищення холестерину. На рентгенограмі помірне звуження суглобової щілини в правому кульшовому суглобі з видовженням зовнішнього краю суглобової поверхні, початкові остеофіти.

Встановлений діагноз: Деформуючий остеоартроз правого кульшового суглоба першої стадії, поперечна плоскостопість обох ступнів.
Призначене лікування:

*глюкозамін-сульфат, хондроїтин-сульфат по 2 таблетки щоденно, носіння ортопедичних устілок, лікувальна гімнастика.

• електрофорез кальцію на правий кульшовий суглоб через день-15 процедур.

• електростимуляція сідничних і стегнових м’язів через день - 15 процедур.

• ударно-хвильова терапія на ступні, на курс лікування 7 процедур.

• ударно-хвильова терапія на правий кульшовий суглоб і поперек, на курс лікування 7 процедур.

В процесі лікування болі в ступнях і правому кульшовому суглобі зникли. Рухливість в кульшових суглобах вільна, в повному об’ємі, не болюча. Пацієнт записався на диспансерне спостереження і лікування в медичному центрі «Родовід». Висновок. Поєднання фізіотерапевтичних факторів, лікувальної фізкультури дає позитивний результат на перших стадіях хвороби. Шляхом покращення живлення суглобу можна зупинити прогресування хвороби. Вчасно звертайтеся, ми допоможемо. Медичний центр Родовід.

Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

Долонний фасціальний фіброматоз

Фізіотерапевтичні чинники лікування контрактури.

На початку лютого в медичний центр «Родовід» звернувся пацієнт 44 роки, львів’янин, зі скаргами на ущільнення у вигляді вузлика на долоні лівої кисті, яке супроводжувалося болями. Зі слів хворого, перші ознаки захворювання виникли біля двох років назад у вигляді невеликого ущільнення над третім пальцем лівої долоні. Не придавав цьому факту значення і до лікаря не звертався. В кінці минулого року виникли болі і незручність при фізичній роботі. В січні зустрів свого знайомого, у якого залишилися нерухомість пальців після оперативного втручання з приводу контрактури Дюпіітрена. В Інтернеті розшукав альтернативний метод лікування і звернувся до фізіотерапевта. При огляді шкіра звичайного кольору, над третім пальцем лівої долоні ущільнений тяж сухожилка з округлим потовщенням, який заважає згинати пальці, по краях тяжу шкіра втягнута у вигляді лійки на незначному протязі долоні. Болючість при згинанні пальців і пальпації.

Дюпіїтрена

Діагноз: контрактура Дюпіітрена лівої долоні першого ступеня.

Призначене фізіотерапевтичне лікування

 • місцево втирати гель фенкарон, щоденно, теплові процедури перед електропроцедурами.

 • електрофорез йоду на ділянку долоні щоденно, 14 процедур,

 • діодинамофорез фенкарон на долоню, 12 процедур,

 • лазеротерапія на долоню і сегментарні ділянки, 10 процедур,

 • ударно-хвильову терапію на сухожилок третього пальця лівої долоні і на сегментарну ділянку, через 5 днів 8 процедур.

В процесі лікування на 12-й день рухливість сухожилку в ложе відновилась, тяж розм’якнув, болі не спостерігалися. Лікування тривало шість тижнів і завершилося інволюцією вузлика на сухожилку. Хворому призначена підтримувальна терапія. Висновок. Комплекс фізіотерапевтичних чинників зупиняє розвиток контрактури. Вчасно розпочате консервативне фізіотерапевтичне лікування дає можливість уникнути хірургічного втручання. Бережіть своє здоров’я, вчасно звертайтеся до спеціаліста.

Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060

Електростимуляція після поранення

Лікування невриту малогомілкового нерва

Військовослужбовець ЗСУ, молодший сержант контрактної служби 1981 року народження виконував військовий обов’язок в зоні АТО (Красногорівка). Під час чергового виконання завдання втратив пильність, не помітив свіжої мінної розтяжки на звичному маршруті. Отримав поранення на протипіхотній міні.

Діагноз: Постравматична (вогнепальна) невропатія правого малогомілкового нерва з розвитком вираженого парезу розгиначів правої ступні. Контрактура гомілковоступневого суглобу внаслідок ушивання ахілового сухожилля.

Скарги на відсутність чуття в пальцях правої ступні, відсутність рухів в пальцях і правому гомілковоступневому суглобі, набряк нижньої кінцівки.

Травма

При огляді хворого на нижніх кінцівках множинні сліди осколкових поранень, рубці після ушивання ран. Проведено рентгенологічне обстеження правого гомілковоступневого суглобу: в м’яких тканинах задньої поверхні гомілки спостерігаються множинні дрібні металеві уламки та великий уламок в проекції п’яткової кістки. Проводилось лікування у військовому госпіталі: режим, дієта, лікувальна фізкультура, кінезотерапія, яка не привела до позитивних результатів. Хворий звернувся в медичний центр «Родовід» до лікаря- фізіотерапевта. Після огляду було призначене комплексне фізіотерапевтичне лікування:

 • електрофорез йоду на нижню кінцівку з метою ліквідації набряку. Після п’ятої процедури набряк зменшився;

 • магнітотерапію на гомілковоступневий суглоб з метою покращення кровообігу;

 • електростимуляція правого малогомілкового нерва для відновлення його функції.

Після шостої процедури появилось тепло і чуття в пальцях. Згодом, в процесі лікування, повністю відновилась чутливість пальців ступні, появились активні рухи в пальцях. Хворий пересувався без сторонньої допомоги. Курс лікування тривав 14 днів. На час виписки турбують періодичні болі в п’ятковій ділянці при тривалій ходьбі із - за металевого уламка. В результаті комплексного лікування поранений отримав спеціалізовану медичну допомогу.

Електростимуляція є дієвим і альтернативним методом лікування захворювань і травм периферичних нервів.

Звертайтесь на здоров’я. Ми цілодобово на зв’язку: тел. (098)86-84-060